
Mødelokale til dagskursus
I vores mødelokale skaber vi rammerne, så I kan koncentrere jer om at være sammen, få ny viden og inspiration og skabe fælles retning og fællesskab for jeres virksomhed.
Nedenstående er til inspiration, har I andre ønsker? kan vi skræddersy dagen så den passer præcis til jer.
Dagskursus:
- Formiddagskaffe med hjemmebagte boller med pålæg og ost
- Kaffe og frugt/snacks
- Frokost med lune og kolde retter inkl. 1 vand/saft
- Eftermiddagskaffe og hjemmebagt kage/snacks/frugt
Frokost kunne f.eks. være:
- Slider (miniburger) med italiensk skinke og brie/vegetar slider
- Kyllingerillette med agurkerelish
- Varmrøget laks rørt med urter
- Røget skinke/grillet halloumi med grønne asparges
- Grøntsagslasagne
- Veggie deller
- Grillede gulerødder og squash med fetadip
- Forårssalat med ærter og bær
- Brød og forskellige dips
Al vores mad laves fra bunden og med fokus på bæredygtighed, lokale råvarer, årstiden, økologi og grøn mad – forstået på den måde, at der er fokus på grøntsagernes rolle i maden.
Kurset afholdes i vores hyggelige lokale med plads til op til 60 personer. WI-FI, AV-udstyr med projektor og flip-over er til rådighed i lokalet.
Pris for ovenstående, kr. 400,- pr. person inkl. moms
(ved min. 10 personer)
Ny inspiration tæt på Vesterhavet, snakke henover frokosten og en frisk walk and talk i vinden skaber ekstra fællesskab i personalegruppen. kontakt os for et uforpligtende forslag/tilbud til jeres kursus eller møde. kontakt os
Det siger andre om os
”Havrevang er velegnet til både små og større kurser og vi har i SUF været glade for at bruge husets faciliteter til kursusdage. Karina er en fantastisk vært, der sørger godt for hendes gæster og forkæler os med lækkert mad.
Havrevang kan varmt anbefales til jeres næste kursus”
Leder af SUF Nord, Dorthe Drivsholm
Vi siger mange tak for opholdet på jeres fine sted. Alt klappede så fint, standarden og kvaliteten er super tilfredsstillende. Jeres effektive og smilende facon efterlader det bedste indtryk.
Topkarakter herfra 😊
Mvh. Stig Josefsen, Daglig leder, Snurretoppen
Vi havde fornøjelsen af at afholde et par kursusdage på Havrevang i Lønstrup med personale fra Den Blå Sociale Cafe og Herberg Nord i Hjørring, og det var en meget positiv oplevelse, som fuldt ud levede op til vores forventninger. Havrevang ligger i naturskønne omgivelser og har nogle fantastiske udenomsarealer. Vores lejligheder var i rigtig fin stand…både rummelige, hyggelige og ikke mindst meget velholdte og rene. Vi følte os hjemme fra første øjeblik.
De smukt anrettede måltider var en fryd både for øjet og ganen, og maden blev serveret med en klar kærlighed for detaljer og smag.
Personalet…Karina og Kaj på Havrevang fortjener også stor ros for deres imødekommenhed og professionalisme. De var meget venlige, hjælpsomme og gik langt for at sikre, at vores ophold blev så behageligt som muligt.
Vi kan varmt anbefale Havrevang til både kurser, ophold og andre arrangementer – her er der virkelig fokus på gæstfrihed og kvalitet.
Mange tak for en fantastisk oplevelse!
Med venlig hilsen, Personalet i Den Blå Sociale Cafe og Herberg Nord, Hjørring.


